.
congres:
100 jaar vrijheid van onderwijs
ER ZIJN MEER HONDERDJARIGEN
en je zou zweren dat het familie is:
de 100-jarige vrijeschool (1919)
de 100-jarige beweging voor maatschappelijke driegeleding:
1917-2017 : 100 jaar sociale driegeleding:
‘Het is dit jaar 100 jaar geleden dat Rudolf Steiner voor het eerst de impuls van de sociale driegeleding beschreef. De inzichten over het menselijk-samenleven-in-het-groot die hij sindsdien op vele manieren onder woorden bracht, zoeken nog steeds naar momenten, omstandigheden en mensen om zich te belichamen.’*
Driegonaal
De laatste twee zijn wél familie, maar het lijkt erop dat ze niet bij elkaar over de vloer komen.
Op het genoemde congres ‘100 jaar vrijheid van onderwijs’zijn de vrijescholen ook niet zo duidelijk zichtbaar. ‘Verstopt’ bij de VBS?
Jaren terug riep H.P. van Manen de vrijeschoolbeweging op een groots geschenk aan te bieden bij het jubileum van toen:
‘namelijk om in enthousiasme voor de idee van vrijheid van onderwijs een machtige beweging rondom de vrijescholen te vormen, die deze vrijheid weer inbouwt in het rechtsbewustzijn van Nederland. Ik ben van mening dat dat ons jubileumgeschenk zou moeten zijn!’
Dit in 1981 verschenen artikel zou nog wel eens inhoudelijker kunnen blijken te zijn dan wat op het te houden congres naar voren wordt gebracht.
* Steiner: ‘we hebben wél de woorden, niet de daden‘
.
Opspattend grind: alle artikelen
.
Sociale driegeleding: alle artikelen waaronder vrijeschool en vrijheid van onderwijs
1368
.